volkswagen android auto & apple carplay aktivasyonu – MST2_EU_PQ_VW_P0369T

Multimedia sisteminizde bulunan “App” tuşuna bastığınızda veya da menü içerisindeki “App-Connect” seçeneğine tıkladığınızda “Bir etkinleştirme kodu yardımıyla fonksiyonu kullanıma açabilirsiniz. Lütfen yetkili satıcınıza başvurun.” İbaresi ile mi karşılaşıyorsunuz? Artık çözümünüz oldukça basit!

*iPhone kullanıyorsanız araç üzerindeki usb portunuzun Apple Carplay destekli olup – olmadığı konusunda bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Öncelikle Volkswagen App-Connect Aktivasyonu Nedir?

Volkswagen araçlarınızda App-Connect Aktivasyon Paketini satın aldığınızda artık Akıllı Telefonunuz ve Bilgi Eğlence Sisteminiz ile bağlantı yapabilme imkanına sahip olacaksınız.
Bu aktivasyon sayesinde Apple ve Android telefonlarınızı USB kablo vasıtasıyla multimedia sisteminize bağlayabilirsiniz.

Telefonunuzda bulunan çoğu uygulamalar ( Whatsapp , Rehber , Haritalar , Google Maps , Spotify , Youtube Music vs ) bu bağlantı sayesinde multimedia sisteminizde gözükecektir.

Volkswagen AppConnect Aktivasyonu Nasıl Yapılır ?

Öncelikle AppConnect Aktivasyonunun yapılabilmesi için araç üzerindeki multimedia sisteminizin yazılım sürümünü kontrol etmemiz gerekmektedir.

Yazılım sürümünü kontrol etmek için; sağ alt tarafta bulunan Menü tuşuna 10 saniye basılı tutup karşınıza çıkan “Yazılım / Güncelleme Sürümler” ekranına tıkladıktan sonra açılan sayfada karşınızda çıkan bilgilerle aktivasyon işleminin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  1. Volkswagen Technisat Carplay Aktivasyonu :

Araç üzerinde bulunan ünitenizin Yüklü Train yazılım sürümü  MST2_xx_xx_xxxxT gibi sonu “T” harfi ile bitiyor ise multimedia sisteminiz Technisat/Prehdir.

**Bu aktivasyonun yapılabilmesi için ekranınızın sökülmesi gerekmektedir.

*Randevu oluşturduğumuz taktirde multimedia yazılım sürümünüz ve gün içi yoğunluğumuza göre app-connect aktivasyonu işlem sürecimiz 1 ila  4 saat arasında değişmektedir.

*** YAZILIM SÜRÜMÜ VE ÜNİTENİZDEN EMİN OLAMADIYSANIZ “YAZILIM / GÜNCELLEME SÜRÜMLER” EKRANININ RESMİNİ 0505 466 00 39 ATARSANIZ NET BİR ŞEKİLDE BİLGİ VEREBİLİRİM.

Volkswagen App-Connect & carPlay Aktivasyon Paketinin İçeriği Nelerdir ? :

*Apple CarPlay : iPhone’unuzu CarPlay’e bağladığınızda telefonunuza ihtiyaç kalmadan Multimedia sisteminiz üzerinden yol tarifi alma, müzik açma – kapatma , arama yapma, mesaj gönderip alma, gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


*Android Auto : Android cihazlarınızda Android Auto bağlandığınızda telefonunuza ihtiyaç kalmadan Multimedia sisteminiz üzerinden yol tarifi alma, müzik açma – kapatma , arama yapma, mesaj gönderip alma, gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


*MirrorLink : MirrorLink desteği olan Android cihazlarınızda Android Auto bağlandığınızda telefonunuza ihtiyaç kalmadan Multimedia sisteminiz üzerinden yol tarifi alma, müzik açma – kapatma , arama yapma, mesaj gönderip alma, gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sesli Komut Açma / Sesli Komut Aktivasyonu :

Sesli kullanım özelliği sayesinde artık bir çok işleminizi telefonunuza / multimedia ekranınıza dokunmadan gerçekleştirebileceksiniz. Örneğin ; Bir arkadaşınızı aramak istediğiniz zaman ” Hey Siri Umut’u ara. ” demeniz yeterli olacaktır veya da dinlediğiniz radyo frekansından sıkıldınız mı? Direksiyonda bulunan kısa yoltuşuna bir kere bastıktan sonra ” Frekans 106 ” demeniz yeterli olacaktır.

Dikkatlice Okuması Gerekenler:

Bu bir yazılım uygulamasıdır, ekran veya da multimedia satışı değildir.

App-Connect & carPlay sistemini iPhone telefonlarınız direkt tak & çalıştır şeklinde kullanabilirken Android işletim sistemine sahip telefonlarınızda Android Auto yüklü olması gerekmektedir.

Android işletim sistemine sahip cihazlarda “MirrorLink ve Android Auto” sistemlerinin çalışabilmesi için gerekli olan tüm programların telefona yüklenmesi müşteri sorumluluğundadır.

Sıkça Sorulan Sorular :

  1. Youtube üzerinden video izleyebilir miyim?

Kullanmış olduğunuz telefonunuz iOs işletimine sahip bir iPhone ise maalesef ki Youtube video izleme işlemini sürüş güvenliğinden dolayı yapamazsınız, telefonunuza Jailbreak işleminin yapılması gerekmektedir.

Bu işlem veri güvenliği için tavsiye edilmemek ile birlikte riskli bir işlemdir, telefon yazılımı konusunda uzman arkadaşlardan detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Eğer ki telefonunuz Android işletimine sahip ise bir çok farklı uygulamalar mevcut, bu uygulamaların apk dosyasını bilgisayarınıza indirip telefonunuza kolaylıkla kurulum sağlayabilir ve daha sonrasında Youtube üzerinden video izleme imkanına sahip olabilirsiniz.

*Veri güvenliğinizden dolayı telefonunuza bu işlemleri biz yapmamaktayız, bu konuda lütfen ısrarcı olmayınız.

  • Kablosuz bağlantı yapabilir miyim?

Multimedia sisteminizde Wi-Fi desteği olmadığından dolayı araç üzerinde fabrikasyon olarak carplay aktif gelmiş olsa da, yetkili serviste aktivasyon yapılsa da, aktivasyon işlemini bizde yapsak maalesef ki kablosuz olarak kullanamazsınız. Kablosuz olarak kullanabilmeniz için, Appconnect fonksiyonunu aktifleştirdikten sonra kullanabileceğiniz kablosuz carplay adaptörü satın alabilirsiniz.

4) İstanbul’da değilim, aktivasyon yaptırabilir miyim?

Technisat / Preh firmasına ait ünitelerde maalesef ki uzaktan aktivasyon yapılamamaktadır.

*Şehir dışından bizlere ulaşan müşterilerimiz ekranını sökerek bizlere kargo ile gönderim sağlar ise aktivasyon işlemlerini aynı gün yapıp tekrardan kargo firmasına teslim edebiliriz.

Tüm kargo firmaları ile anlaşmamız mevcuttur, referanslarımıza websitemiz, google yorumlar ve instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

****** ÖRNEK DESTEKLEYEN YAZILIM SÜRÜMLERİ *****

MST2_EU_PQ_VW_P0245T,

MST2_EU_PQ_VW_P0252T,

MST2_EU_PQ_VW_P0253T,

MST2_EU_PQ_VW_P0254T,

MST2_EU_PQ_VW_P0363T,

MST2_EU_PQ_VW_P0367T,

MST2_EU_PQ_VW_P0368T,

MST2_EU_PQ_VW_P0369T,

MST2_EU_PQ_VW_P0468T,

MST2_EU_PQ_VW_P0475T,

MST2_EU_PQ_VW_P0478T,

MST2_EU_PQ_VW_P0480T,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir